Menu

O technologii AQUAVINYL

Rekonstrukce panelákové koupelny snadno a rychle

Každý, kdo bydlí nebo bydlel v panelákovém bytě ví, že původní koupelny mají k dokonalosti hodně daleko. Jsou malé, tmavé a zakomponované do umakartového jádra mají s ideální koupelnou pramálo společného. Není tedy divu, že se většina obyvatel panelákových bytů snaží vylepšit koupelnu, jak se jen dá.

Mnozí se rozhodnou k radikálnímu řešení, umakartové příčky vybourají a postaví koupelnu novou. Existuje ale celá řada situací, kdy prostě bourání stávajícího jádra nepřichází do úvahy.

Vyzdění nové panelákové koupelny je časově, organizačně i finančně náročné. Musíte mít souhlas vlastníků dalších bytových jednotek a často také vyjádření statika. Takto kompletní rekonstrukci nelze zvládnout za pár dní a bydlení v bytě, který prochází takovou zásadní proměnou je téměř nemožné.

Rekonstrukce bytového jádra Rekonstrukce bytového jádra

Krásná koupelna bez bourání

Díky moderním materiálům a vyspělým technologiím lze mít krásnou panelákovou koupelnu i bez bourání. Vaši panelákovou koupelnu za pár dní změní k nepoznání díky speciálnímu povrchu od renomované světové firmy Tarkett. Mezi našinci je tento materiál novinkou, ve světě se však těší velké oblibě. A dá se předpokládat, že si jedinečné vlastnosti tohoto materiálu oblíbí i majitelé našich panelákových bytů. Jedná se o voděodolný, lehký materiál, který nikterak nezatíží statiku domu.

Dalším plusem je flexibilita, takže tento vinyl bude novým, dokonale padnoucím kabátem pro jakoukoliv panelákovou koupelnu. Díky velkému výběru dezénů si koupelnu můžete sladit přesně v barvách, které máte nejraději.

Rekonstrukce bytového jádra Rekonstrukce bytového jádra

Nehlučná rekonstrukce bez nutnosti stavebního povolení

Při rekonstrukci koupelny pomocí stěn AquaVinyl nedochází k větším stavebním úpravám, takže není zapotřebí povolení stavebního úřadu ani družstva nebo dalších vlastníků bytových jednotek.

Za to, že jste se rozhodli pro tento způsob rekonstrukce vám budou vděční také vaši sousedé, které nebude nijak obtěžovat hlukem nebo prachem, čemuž se při bourání příček nevyhnete.

Pracovníci firmy odmontují a odvezou starou sanitární techniku a stávající umakartové jádro pokryjí krytinou AquaVinyl ve vámi vybraném dezénu. Pak namontují podle vašeho výběru novou vanu nebo sprchový kout. Stávající a mnohdy nevyhovující osvětlení nahradí moderní napínaný podhled s úspornými led pásky.

Rekonstrukce bytového jádra Rekonstrukce bytového jádra

Pro koho je rekonstrukce metodou AquaVinyl určena?

Rekonstrukce bytového jádra metodou AquaVinyl je ideálním řešením, jak zlepšit své bydlení pro mladé lidi, kteří bydlí ve startovacím bytě, v němž nechtějí zůstat na věky. Rozsáhlé rekonstrukce se v těchto bytech mnohdy zkrátka nevyplatí. Trh s realitami se mění a zatímco před lety byla poptávka po rekonstruovaných bytech, dnes mají lidé zájem o byt v původním stavu, který si mohou upravit podle svých představ. Takže byt s nákladnou rekonstrukcí může být hůře prodejný než ten v původním, ale hezky upraveném stavu.

Změna interiéru koupelny je také vhodným řešením do panelákových bytů seniorů. Těm s rostoucím věkem a sníženou mobilitou přestává mnohdy stávající dispozice koupelny vyhovovat. Naneštěstí mají senioři rádi svůj klid a představa rozsáhlé rekonstrukce a ztráta pohodlí je pro mnohé nepříjemnou vizí.