Rekonstrukce panelákové koupelny snadno a rychle

Každý, kdo bydlí nebo bydlel v panelákovém bytě ví, že původní koupelny mají k dokonalosti hodně daleko. Jsou malé, tmavé a zakomponované do umakartového jádra mají s ideální koupelnou pramálo společného. Není tedy divu, že se většina obyvatel panelákových bytů snaží vylepšit koupelnu, jak se jen dá.

Mnozí se rozhodnou k radikálnímu řešení, umakartové příčky vybourají a postaví koupelnu novou. Existuje ale celá řada situací, kdy prostě bourání stávajícího jádra nepřichází do úvahy. Vyzdění nové panelákové koupelny je časově, organizačně i finančně náročné. Musíte mít stavební povolení a často také vyjádření statika i souhlas vlastníků dalších bytových jednotek. Takto kompletní rekonstrukci nelze zvládnout za pár dní a bydlení v bytě, který prochází takovou zásadní proměnou je téměř nemožné.

Krásná koupelna bez bourání

Díky moderním materiálům a vyspělým technologiím však lze mít krásnou panelákovou koupelnu i bez bourání. V tomto ohledu přichází na český trh s revolučním řešením AQUAVINYL. Vaši panelákovou koupelnu za pár dní změní k nepoznání díky speciální krytině AquaVinyl.  Mezi našinci je tento materiál novinkou, ve světě se však těší velké oblibě. A dá se předpokládat, že si jedinečné vlastnosti tohoto materiálu oblíbí i majitelé našich panelákových bytů. Jedná se o voděodolný, lehký materiál, který nikterak nezatíží statiku domu.

Dalším plusem je flexibilita, takže AquaVinyl bude novým, dokonale padnoucím kabátem pro jakoukoliv panelákovou koupelnu. Díky velkému výběru dezénů si koupelnu můžete sladit přesně v barvách, které máte nejraději.

Nehlučná rekonstrukce bez nutnosti stavebního povolení

spvp-09_13614_30526951Při rekonstrukci koupelny pomocí stěn AquaVinyl nedochází k větším stavebním úpravám, takže není zapotřebí povolení stavebního úřadu ani družstva nebo dalších vlastníků bytových jednotek.

Za to, že jste se rozhodli pro tento způsob rekonstrukce vám budou vděční také vaši sousedé, které nebude nijak obtěžovat hlukem nebo prachem, čemuž se při bourání příček nevyhnete.

Pracovníci firmy odmontují a odvezou starou sanitární techniku a stávající umakartové jádro pokryjí krytinou AquaVinyl ve vámi vybraném dezénu. Pak namontují podle vašeho výběru novou vanu nebo sprchový kout. Stávající a mnohdy nevyhovující osvětlení nahradí moderní napínaný podhled s úspornými led pásky.

Pro koho je rekonstrukce s krytinou AquaVinyl určena?

spsl-01_3942058_347674417Rekonstrukce bytového jádra s krytinou AquaVinyl je ideálním řešením, jak zlepšit své bydlení pro mladé lidi, kteří bydlí ve startovacím bytě, v němž nechtějí zůstat na věky. Rozsáhlé rekonstrukce se v těchto bytech mnohdy zkrátka nevyplatí.

Trh s realitami se mění a zatímco před lety byla poptávka po rekonstruovaných bytech, dnes mají lidé zájem o byt v původním stavu, který si mohou upravit podle svých představ. Takže byt s nákladnou rekonstrukcí může být hůře prodejný než ten v původním, ale hezky upraveném stavu.

Změna interiéru koupelny je také vhodným řešením do panelákových bytů seniorů. Těm s rostoucím věkem a sníženou mobilitou přestává mnohdy stávající dispozice koupelny vyhovovat. Naneštěstí mají senioři rádi svůj klid a představa rozsáhlé rekonstrukce a ztráta pohodlí je pro mnohé nepříjemnou vizí.

Jistému nepohodlí se nevyhnou, ani při rekonstrukci krytinou AquaVinyl. To je však, v porovnání s bouráním umakartových příček, minimální a krátkodobé. Zatímco bourání jádra  a výstavba nové koupelny zabere zhruba měsíc, při rekonstrukci s krytinou AquaVinyl se za týden můžete těšit ze zcela nové koupelny.

Kolik rekonstrukce s krytinou AquaVinyl stojí?

Rekonstrukce panelákové koupelny s krytinou AquaVinyl stojí zhruba třetinu ceny kompletní přestavby koupelny.

Zatímco ta se pohybuje řádově kolem 150 tisíc korun, rekonstruovanou koupelnu krytinou AquaVinyl můžete mít již za méně než polovinu.